Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin alternatif tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Saçın canlılığını kaybetmesi ve zaman içinde dökülmeye başlaması, büyük oranda genetik yatkınlığa bağlı olarak gerçekleşse de hormonal düzenin farklılaşması, çevresel faktörler, uyku düzeninin olmaması, dengesiz ve sağlıklı beslenme gibi pek çok etken de buna sebep olabilir. Saç mezoterapisi ile bu süreçte ihtiyaç duyulan vitaminlerin, minerallerin ve besinlerin saça direkt nüfuz etmesinde en etkili işlemdir. Bu şekilde yeniden canlanan saç derisi, daha güçlü saçların oluşmasına da imkan verir.

Bu yöntem ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşımının hızını oldukça artırır. Saç foliküllerini de canlandırırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder. Saç mezoterapisi, hastanın problemine göre haftalık veya iki haftalık seanslar şeklinde ve 4-10 seans arasında uygulanabilmektedir.

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi, ciltte kepeklenme, kellik ve ince saçlar gibi birçok sorunu ortadan kaldırabilir. Bakır, çinko, hyalüronik asit gibi saçın ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerle hazırlanan karışım ile sağlıklı bir saç derisine ve saç tellerine kavuşmak mümkündür. Bu yöntem aynı zamanda saça parlak bir görünüm kazandırır ve saç derisi enfeksiyonlarını önler.

Mezoterapinin etkisi 3-6 ay arasında gözlenebilir. Bunun yanında en etkili sonuçlar tedavi bitiminde ortaya çıkmaktadır ve işlem tamamlandıktan sonra etkileri 12-18 ay arasında sürebilir. Ancak bu durumum yapılan tedavinin başarısına, kişinin durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte bu süre sonrası etkilerin devam edebilmesi için tekrarlanması önerilir. Hemen her işlem için farklı bir mezoterapi yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden hangisinin tercih edileceği kişinin yakınmaları, şikayetin şiddeti ve yaşı gibi etkenlere bağlı olarak farklılaşır. Diğer bir deyişle mezoterapi herkese aynı şekilde uygulanmaz ve tamamen kişiye özel olarak yapılır.

Yorum Yapın