Hakkımda

Op. Dr. Didem Kurban Kimdir?

Op. Dr. Didem Kurban, Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Lisesinde sürdürdüğü orta ve lise öğrenimini birincilik derecesiyle tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden dereceyle mezun oldu. TUS sonucuyla ilk 10’a girdi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum branşı uzmanlığını 1998-2003 yılları arasında Zekai Tahir Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.

2003-2007 yılları arasında çalıştığı Antakya Doğumevinin ardından 4 yıl boyunca Ankara’daki çeşitli özel hastane ve kadın doğum kliniklerinde görev alan Op. Dr. Didem Kurban, 2011-2016 yılları arasında, önce Özel HRS Hastanesi, sonra Deren Klinik kurumlarının çatısı altında özellikle İnfertilite- Tüp Bebek, Ağrısız Normal Doğum, Genital Bölge Estetiği ve Vajinismus Tedavisi üzerine çalışmalar yaptı.

2016 yılında, Vajinismus, cinsel tedaviler, cinsel haz-orgazm sorunları, akupunktur ve genital estetik operasyonlarüzerine uzmanlaşmış olan Hera Kadın Sağlığı Merkezinde görev almaya başladı ve 4 yıl boyunca bu klinikte çok sayıda başarılı tedaviye imza attı.
Farklı kliniklerde başarıyla yürüttüğü tedavilerden ve katıldığı önemli etkinliklerden edindiği deneyim ve birikimle 2019 yılından itibaren çalışmalarını Tunus Caddesindeki kendi kliniğinin çatısı altında sürdürmeye başladı.

Vajinismus sorunu yaşayan danışanları üzerinde cinsel terapi, bilişsel davranışsal terapiler ve alternatif tıbbi tedavileri uygulayarak 3 gün gibi kısa bir süre içinde sayısız çifti sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşturan Op. Dr. Didem Kurban, Akupunktur alanındaki uzmanlığını Vajinismus ve Tüp Bebek Tedavilerine adapte etmekte, batı ve doğu tıbbını bir arada kullanarak alternatif ve tamamlayıcı tıp alanında da başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Vajinismus, cinsel isteksizlik, orgazm problemleri, ağrılı cinsel ilişki gibi kadın cinsel sağlığı ile ilişkili konuların yanı sıra, genital bölge estetiği, labioplasti, klitoral hudoplasti, vajina daraltma gibi cerrahi; lazerle vajina daraltma, G noktası büyütme, lazerle genital renk açma, genital, vajina dudak dolgusu ve radyo frekans gibi cerrahi olmayan uygulamalar konusunda da başarı ve memnuniyet oranı oldukça yüksek tedavilere imza atmaktadır.

Op. Dr. Didem Kurban, 2015 yılında genital estetik operasyonlar ile ilgili olarak ECAMS (EuropeanCollege of AestheticMedicineandSurgery) tarafından verilen ‘İleri Kozmetik Vajinal Cerrahi’ sertifikası sahibi oldu.

2016 yılında yine ECAMS (EuropeanCollege of AestheticMedicineandSurgery) tarafından verilen ‘Cerrahi olmayan Kadın Genital Vajinal Estetik Yöntemler Uygulama Sertifikası’ almaya hak kazandı.
2016 yılında Avrupa Cinsel Tıp Derneği (EuropeanSocietyforSexualMedicine) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EuropeanFederation of Sexology) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve tüm dünyada cinsel tıp alanında en prestijli sınav olarak kabul edilen “board” sınavını başarı ile geçerek Avrupa Cinsel Tıp Komitesi onaylı Cinsel Tıp Uzmanı (Fellow of EuropeanSociety of Sexology (FECSM) unvanını almaya hak kazandı.

Uyguladığı yenilikçi tedavilerle alanında fark yaratan ve gösterdiği içten ve sevgi dolu yaklaşımıyla mutlu hastalarına her geçen gün yenilerini ekleyen Op. Dr. Didem Kurban, 2016 yılında kurulan Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneğinde (ISAGSS)) 2016-2020 yılları arası Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.
Uluslararası Eğitmen unvanıyla kadın genital estetiği, kadın cinsel sağlığı ve akupunktur tedavileri üzerine edindiği deneyimleri, yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen kurs, kongre ve eğitimlerde dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları aktarmaktadır. İleri düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Op. Dr. Didem Kurban’ın birçok ulusal ve uluslararası saygın dergide yayını ve ulusal medya kuruluşlarında makale ve röportajları yayınlanmıştır.

2019 yılında düzenlenen ve genital bölge rekonstruktif- estetik operasyonlar ve seksoloji alanlarında çalışan ulusal ve uluslararası pek çok uzman isimle beraber multidisipliner yaklaşımların konuşulduğu RAGGS – Uluslararası Rekonstruktif – Estetik Genital Cerrahi & Seksoloji Kongresinde Oturum Başkanı olarak görev almıştır.
Filipinler,Avusturya,Mısır,Hindistan gibi ülkelerde uluslararası kongrelerde davetli konuşmacı ve genital estetik-seksoloji eğitmeni olarak görev aldı.
IASRM (International Association of Stemcell&RegenerativeMedicine) derneğinin uluslararası eğitimlerinde akademik kadroda genital estetik ve vajinismus konularında 2020-2022 arasında eğitmen olarak yer almıştır.

Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği’ni (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology- ISAGSS) derneğinin 2016-2020 arasında yönetim kurulunda yer almıştır.

Vajinismus tedavisi ve genital estetik alanında çok sayıda yurtiçi- yurtdışı yayını mevcuttur.
Cinsel Tıp ve Genital Estetik kitabında 2 bölüm yazarlığı vardır.
2020 yılından itibaren Uluslararası Rejeneratif Tıp derneğinin yönetim kurulunda yer almaktadır.

2 çocuk annesi olan Op. Dr. Didem Kurban, yenilikçi ve bütüncül tedavi yaklaşımlarıyla cinsel özgürlüklerine ve hayalini kurdukları aileye kavuşan çiftlerin ve kadınların mutluluklarından aldığı enerjiyle çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Katıldığı Kurslar ve Aldığı Sertifikalar

2020 TheEuropean Academy of GynaecologicalSurgery (Avrupa Jinekolojik Cerrahi Akademisi) HYSTT (HysteroscopicSkills Training AndTesting) Method Kursu ve GESEA (GynaecologicalEndoscopicSurgicalEducationandAssessment) Programı Katılım Sertifikası
2019 Sağlık Bakanlığı Onaylı Mezoterapi Uzmanlığı Sertifikası
2018 yılında Avrupa Cinsel Tıp komitesinden fellow ünvanı almıştır.
2016 ECAMS (Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) Cerrahi Olmayan Vajinal Estetik Yöntemler Uygulama Sertifikası
2015 ECAMS (Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) Kadın Genital Estetik Cerrahi Yöntemler Uygulama Sertifikası
2016 NOGİER Kulak Akupunktur Eğitimi
2016 Robotik Cerrahi Kursu
2015 Akupunktur Uzmanlığı Sertifikası (Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi)
2013Laparoskopi Kursu (Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi)
2013 İşyeri Hekimliği Sertifikası
2012 Tüp Bebek Sertifikası (IVF-ICSI)
2011 Cinsel Danışmanlık ve Terapi Sertifikası
2010 Tek Embriyo Transfer Siklüslerinde Başarıyı Arttırma Stratejileri Kursu (Tarten)
2009Kolposkopi Kursu
2009 Temel Ultrasonografi Ve Jinekoloji Kursu
2006 Ürojinekoloji Kursu
2006 Ovulasyon İndüksiyonu Kursu
2006 Hasta Hakları Kursu
2005 Yenidoğan Canlandırma Kursu (NRP) Sertifikası
2004 Fetal Ense Kalınlığı Ölçümü (NT) Sertifikası
2003 Ultrasonografi Sertifikası
2003 Laparoskopi Sertifikası
2003 Minilaparotomi İle Tüp Ligasyonu Sertifikası

 

🇬🇧 Dr.Didem Kurban is a gynecologist and acupuncturist, with sub-specialty in sexual therapy, cosmetic and reconstructive vaginal surgery, and minimal invasive laser surgery.
She was graduated from medical faculty of Ankara University in 1998. She completed her specialist training in Gynecology and Obstetrics at Zekai Tahir Burak Woman’s Health Research and Educational Hospital in 2003. After this period she worked in her private practice and in several public hospitals. She is especially interested in vaginismus and dyspareunia problems in women, and also sexual rejuvenation, orgasm therapies, sexual dysfunctions and management of female and male sexual disorders and general sexual issues
She actively participated in the Master Course Aesthetic Genital Surgery provided by ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) in 2015.
She completed her acupuncturotherapy training launched by Medical Faculty of Gazi University in Ankara in 2015. And she is practicing acupuncture as an alternative medicine for people suffering from vaginismus, intercourse anxiety, impaired sexual desire and male & female sexual dysfunctions.
She got training on non-surgical genital rejuvenation from ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) which encompasses the management of sexual problems, orgasm and dyspareunia treatments and revision of female genital mutilation in 2017.
She got ‘auriculotherapy’ training from Raphael Nogier in 2017.
She became a FECSM (Fellow of European Committee of Sexual Medicine) in 2017 by EFS (European Federation of Sexology).
Dr. Didem Kurban is selfemployed for her own clinic dedicated to Cosmetic – Reconstructive Gynecology, Sexual Therapy and Wellness.

🇩🇪 Dr. Didem Kurban
İhr Fachgebiet ist die Gynäkologie und Akupunktur, sie ist spezialisiert auf Sexualtherapie, kosmetischer und rekonstruktiver Vaginalchirurgie und minimal-invasiver Laserchirurgie.
Sie schloss ihr Studium an der medizinischen Fakultät der Universität Ankara im Jahr 1998 ab. Ihre Facharztausbildung in der Frauenheilkunde und Geburtshilfe schloss sie im Jahr 2003 an der Zekai Tahir Burak Forschungs- und Bildungskrankenhaus für Frauenheilkunde ab. Danach eröffnete sie ihre eigene Privatpraxis und arbeitete zugleich mit mehreren öffentlichen Krankenhäusern zusammen. İhr interesse gilt besonders auf dem Gebiet für Vaginismus, – Dyspareunie Probleme bei Frauen, – sexuelle Verjüngung, -Orgasmustherapien, – Behandlung von sexuellen Dysfunktionen und sexuelle Funktionsstörungen bei weiblichen und männlichen Patienten sowie Sexualstörungen und allgemeinen sexuellen Problemen.
2015 nahm sie aktiv am Masterstudiengang Aesthetic Genital Surgery des ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) teil.
2015 schloss sie ihre Akupunkturtherapie-Ausbildung an der Medizinischen Fakultät der Gazi-Universität in Ankara ab und praktiziert seither Akupunktur als alternative Medizin für Menschen, die an Vaginismus, Angst vor Geschlechtsverkehr, beeinträchtigtem sexuellem Verlangen sowie sexuellen Dysfunktion leiden bei männlichen sowie weiblichen Patienten.
2017 schloss sie ihre Ausbildung zur nicht-chirurgischen Genitalverjüngung sowie die Behandlung von sexuellen Problemen, Orgasmus- und Dyspareunienbehandlungen sowie die Revision der weiblichen Genitalverstümmelung an der ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) ab.
2017 erhielt sie von Raphael Nogier eine Ausbildung in „Aurikulotherapie“.
2017 wurde sie FECSM (Fellow des Europäischen Komitees für Sexualmedizin) von EFS (European Federation of Sexology).
Dr. Didem Kurban ist selbstständig und in ihre Klinik, widmet sie sich für die Kosmetik – Rekonstruktive Gynäkologie, Sexualtherapie und Wellness.

Yorum Yapın